Kdo si hraje nezlobí........

Září 2010

krtek a raketa

30. září 2010 v 23:48 | Swinga
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní 
Československo, 1966


Režie:
Zdeněk Miler


krteček a raketa

Hovězí polévka z játrovýmí knedlíčky

28. září 2010 v 0:14 | Swinga |  Recepty
Suroviny:
Hovězí kosti
hovězí bujón
mrkev.petržel,celer,cibule
kuličky pepře a kuličky nového koření
Játrovou zavářku ( já kupuji v Globusu )
vajíčko,strouhanku

Postup:
Kosti omyjeme dáme do hrnce vařit. Mrkev, celer a petržel (množství dle potřeby), nastrouháme na hrubším struhadle a přidáme do hrnce ke kosti.
Přidáme cibuli na měsíčky, kuličky pepře a kuličky nového koření a ještě bujón.
když už je maso na kosti měkké tak je vytáhneme a obereme a dáme maso zpátky do hrnce.
Vememe si talíř a játrovou zavářku do něj vyjmeme přidáme jedno vajíčko a dle potřeby strouhánku a trochu mletého pepře pokud to chcete trochu ostřejší zamícháme a pasírujeme přes síto na halušky.
Necháme povařit až budou knedlíčky hotové polévku dle potřeby dochutíme jak kdo má rád, a můžeme podávat.
Hovězí polévka s játrovýmí knedlíčky

Čínská pánev (Vitana)

27. září 2010 v 23:52 | Swinga |  Recepty
Suroviny:
400g vepřového nebo kuřecího masa
1paprika červená
100g pórku
1 pytlík čínská pánev od Vitany

Postup
400g neosoleného masa nakrájíme na nudličky a zprudka orestujeme na malém množství tuku k masu přidáme na kousky nakrájenou papriku a pórek.
Zeleninu chvílí restujeme  společně s masem.Přidáme obsah sáčku rozmíchaný ve 300ml studené vody.Vše dobře promícháme a necháme 2 minuty povařit.
Podáváme s rýži.
čínská pánev

Babské kuře

18. září 2010 v 23:47 | Swinga |  Recepty

Babské kuře

Ingredience

5-6 velkých brambor, majoránka, sůl, česnek, kmín, 3 rohlíky, 2 dl mléka, 1 lžička vegety, 1 lžíce sádla, 100 g slaniny, 1 cibule, 4 vejce, 1 kuře, grilovací koření (nebo koření na pečené kuře)

Postup

Očištěné kuře rozporcujeme na osm dílků.
Rohlíky nakrájíme na kostičky, zalijeme mlékem a necháme nasáknout.
Na pánvi rozehřejeme sádlo, přidáme na kostičky pokrájenou slaninu, nadrobno posekanou cibuli a osmažíme.
Brambory oloupeme, nastrouháme a slijeme z nich puštěnou vodu. Osolíme, přidáme majoránku, kmín, rozmačkaný česnek, 2 vejce a promícháme.
K rohlíkům přidáme vegetu, celý obsah pánve, 2 vejce a promícháme.
Bramborovou a rohlíkovou směs smícháme dohromady a nalijeme do dobře vymazaného pekáče. Na ni naskládáme osolené kousky kuřete kůží dolů, lehce do směsi zatlačíme a posypeme grilovacím kořením. Přikryjeme a vložíme do trouby vyhřáté na 190°C. Po 45 minutách vytáhneme, kousky kuřete otočíme kůží nahoru, posypeme grilovacím kořením a už bez pokličky dopečeme do zezlátnutí masa.
Podáváme se zeleninovým salátem nebo s kysaným zelím.

Různé

18. září 2010 v 23:26 | Swinga |  Omalovánky
měsíček


O Červené Karkulce (Bratři Grimmové)

18. září 2010 v 22:51 | Swinga |  Pohádky k přečtení online

Byla jednou jedna sladká dívenka, kterou musel každý milovat, jen ji byl viděl, ale nejvíce ji milovala její babička, která nikdy nevěděla, co by tomu dítěti snesla. Jednou jí darovala Karkulku z červeného sametu, a protože ji dívenka neustále nosila a nic jiného nechtěla, začali jí říkat Červená Karkulka.
Jednou matka řekla Červené Karkulce: "Podívej, Karkulko, tady máš kousek koláče a láhev vína, zanes to babičce, je nemocná a zeslábla, tímhle se posilní. Vydej se na cestu dříve než bude horko, jdi hezky spořádaně a neodbíhej z cesty, nebo upadneš, láhev rozbiješ a babička nebude mít nic. A když vejdeš do světnice, nezapomeň babičce popřát dobrého dne a ne abys šmejdila po všech koutech." "Ano, maminko, vše učiním, jak si přejete." řekla Červení Karkulka a na stvrzení toho slibu podala matce ruku. Babička ale bydlela v lese, celou půlhodinu cesty od vesnice.
Když Červená Karkulka přišla do lesa, potkala vlka. Nevěděla však, co je to za záludné zvíře a tedy se ho nic nebála. "Dobrý den, Červená Karkulko!" řekl vlk. "Děkuji za přání, vlku." "Kampak tak časně, Červená Karkulko?" "K babičce!" "A copak to neseš v zástěrce?" "Koláč a víno; včera jsme pekli, nemocné a zesláblé babičce na posilněnou." "Kdepak bydlí babička, Červená Karkulko?" "No ještě tak čtvrthodiny cesty v lese, mezi třemi velkými duby stojí její chaloupka , kolem je lískové ořeší, určitě to tam musíš znát." odvětila Červená Karkulka.


Vlk si byl pomyslil: "To je mlaďoučké, jemňoučké masíčko, to bude jistě lépe chutnat než ta stařena, to musím lstivě navléci, abych obě schlamstnul."


Šel tedy chvíli vedle Červené Karkulky a pak pravil: "Červená Karkulko, koukej na ty krásné květiny, které tu všude kolem rostou, pročpak se trochu nerozhlédneš? Myslím, že jsi ještě neslyšela ptáčky tak líbezně zpívat. Ty jsi tu vykračuješ, jako kdybys šla do školy, a přitom je tu v lese tak krásně."


Červené Karkulka otevřela oči dokořán a když viděla, jak sluneční paprsky skrze stromy sem a tam tancují a všude roste tolik krásných květin, pomyslila si: "Když přinesu babičce kytici čerstvých květin, jistě bude mít radost, je stejně ještě brzy, přijdu akorát včas." A seběhla z cesty do lesa a trhala květiny. A když jednu utrhla, zjistila, že o kus dál roste ještě krásnější, běžela k ní, a tak se dostávala stále hlouběji do lesa.


Ale vlk šel rovnou k babiččině chaloupce a zaklepal na dveře. "Kdo je tam?" "Červená Karkulka, co nese koláč a víno, otevři." "Zmáčkni jen kliku," zavolala babička: "jsem příliš slabá a nemohu vstát." Vlk vzal za kliku, otevřel dveře a šel beze slova rovnou k posteli babičky a spolknul ji. Pak si obléknul její šaty, nasadil si její čepec, položil se do postele a zatáhnul závěs.


Červená Karkulka běhala mezi květinami, a když jich měla náruč tak plnou, že jich více pobrat nemohla, tu ji na mysl přišla babička a vydala se na cestu za ní. Podivila se, že jsou dveře otevřené, a když vešla do světnice, přišlo ji vše takové podivné, že si byla pomyslila: "Dobrotivý Bože, je mi dneska nějak úzko a jindy jsem u babičky tak ráda." Zvolala: "Dobré jitro!" Ale nedostala žádnou odpověď. Šla tedy k posteli a odtáhla závěs; ležela tam babička a měla čepec naražený hluboko do obličeje a vypadala nějak podivně.


Ach, babičko, proč máš tak velké uši?" "Abych tě lépe slyšela."


Ach, babičko, proč máš tak velké oči?" "Abych tě lépe viděla."


Ach, babičko, proč máš tak velké ruce?" "Abych tě lépe popadla."


Ach, babičko, proč máš tak strašlivou tlamu?" "Abych tě lépe sežrala!!"


Sotva vlk ta slova vyřknul, vyskočil z postele a ubohou Červenou Karkulku spolknul. Když teď svoji žádostivost uhasil, položil se vlk zpátky do postele a usnul a z toho spánku se jal mocně chrápat.


Zrovna šel kolem chaloupky lovec a pomyslil si: "Ta stařenka ale chrápe, musím se na ni podívat, zda něco nepotřebuje." Vešel do světnice, a když přistoupil k posteli, uviděl, že v ní leží vlk. "Tak přece jsem tě našel, ty starý hříšníku!" zvolal lovec: "Už mám na tebe dlouho políčeno!" Strhnul z ramene pušku, ale pak mu přišlo na mysl, že vlk mohl sežrat babičku a on by ji mohl ještě zachránit. Nestřelil tedy, nýbrž vzal nůžky a začal spícímu vlkovi párat břicho. Sotva učinil pár řezů, uviděl se červenat Karkulku a po pár dalších řezech vyskočila dívenka ven a volala: "Ach, já jsem se tolik bála, ve vlkovi je černočerná tma." A potom vylezla ven i živá babička a sotva dechu popadala. Červená Karkulka rychle nanosila obrovské kameny, se kterými naplnili vlkovo břicho, a když se ten probudil a chtěl utéci, kameny ho tak děsivě tížily, že klesnul k zemi nadobro mrtvý.


Ti tři byli spokojeni. Lovec stáhnul vlkovi kožešinu a odnesl si ji domů, babička snědla koláč a vypila víno, které Červená Karkulka přinesla, a opět se zotavila. A Červená Karkulka? Ta si svatosvatě přísahala: "Už nikdy v životě z cesty do lesa nesejdu, když mi to maminka zakáže!"


Také se vypráví, že jednou, když opět Červená Karkulka babičce pečivo nesla, jiný vlk se jí vemlouval a z cesty se ji snažil svést.


Ale Červená Karkulka se toho vystříhala a kráčela rovnou k babičce a té hned vypověděla, že vlka potkala, který jí sice dobrý den popřál, ale z očí mu nekalota koukala. "Kdyby to na otevřené cestě nebylo, jistě by mne sežral:" "Pojď," řekla babička: "dveře dobře zavřeme, aby nemohl dovnitř." Brzy nato zaklepal vlk a zavolal: "Otevři, babičko, já jsem Červená Karkulka a nesu ti pečivo!" Ty dvě však zůstaly zticha a dveře neotevřely.


Tak se ten šedivák několikrát plížil kolem domu a naslouchal, pak vylezl na střechu, kde chtěl počkat, až půjde večer Červená Karkulka domů, pak že se za ní bude krásti a v temnotě ji popadne a sežere. Ale babička zlé vlkovy úmysly pochopila. Před domem stály obrovské kamenné necky, tak řekla Červené Karkulce: "Vezmi vědro, Červená Karkulko, včera jsem vařila klobásy, tak tu vodu, ve které se vařily, nanos do necek venku."


Červená Karkulka tak dlouho vodu nosila, dokud ty necky nebyly plné. Tu stoupala ta vůně klobás nahoru až k vlkovu čenichu, ten větřil a natahoval dolů krk tak daleko, až se na té střeše více neudržel a začal klouzat dolů. Z té střechy spadnul přímo do necek a v nich se bídně utopil.


Červená Karkulka šla večer spokojeně domů a nic zlého se jí nestalo.

Nelly Furtado - Say It Right

4. září 2010 v 19:23 | Swinga


Bob a Bobek: Na výletní lodi

4. září 2010 v 19:07 | Swinga |  Pohádky/filmy - AnimovanéBob a Bobek: Nasca

4. září 2010 v 19:06 | Swinga |  Pohádky/filmy - Animované