Kdo si hraje nezlobí........

Prosinec 2010

Spiderman

29. prosince 2010 v 13:08 | Swinga |  Omalovánky
spiderman
spiderman 8
spiderman 1
spiderman 3
spiderman 5
spiderman 7
spiderman 4

Hello Kitty

29. prosince 2010 v 12:49 | Swinga |  Omalovánky

Hello Kitty kimono
Hello Kitty balloon
Hello Kitty na kole
Hello Kitty 26
Hello Kitty 29
Hello Kitty25
Hello Kitty bruslí

Školák vlkodlak / Vlčí mládě

28. prosince 2010 v 0:54 | Swinga |  Filmy
Komedie / Horor / Rodinný 
USA, 1985, 91 min
Na tuto vydařenou komedii už se začínalo pomalu zapomínat, ale díky obrovské popularitě filmu Návrat do budoucnosti a Michaela J. Foxe byla opět uvedena do kin. Snímek zachycuje trápení Foxe coby knihomola z malého městečka - v basketu se mu nedaří a ani u holek nemá úspěch. Vše se ale změní, když objeví dědičné tajemství své rodiny: i on je vlkodlak. Jak začíná být stále chlupatější, jeho týmu se více daří a i dívky najednou jeví o jeho neobyčejný talent zájem. Jeho příběh však nespěje kupředu bez komplikací. Jeden z jeho nejlepších přátel, osoba veskrze úskočná, jej začíná zkoumat až příliš zblízka a dívka jeho snů se dostane do spárů tyranského, leč atraktivního basketbalisty, který je kapitánem týmu jeho hlavních soupeřů. A do toho všeho do něj zamiluje jiná jeho kamarádka. Tento snímek byl kasovním trhákem a o pár let později se dočkal také pokračování.


O dvanácti měsíčkách

8. prosince 2010 v 15:54 | Swinga |  Pohádky k přečtení online
Byla jedna matka a ta měla dvě dcery. Jedna byla vlastní - Holena, druhá nevlastní - Maruška. Matka měla radši vlastní dceru, a tak těžce nesla, že Maruška roste do krásy, zatímco její vlastní dcera Holena krásy moc nepobrala.
A jak to tak bývá, byla právě Maruščina krása důvodem k tomu, aby jí její nevlastní sestra i matka ubližovaly.
Musela doma všechno dělat - starat se o domácnost, o domek i o domácí zvířata. Macecha s nevlastní sestrou nedělaly nic, jen stále Marušce ubližovaly. Ta ale i přesto stále rostla do krásy. Byla krásnější a krásnější a macecha a Holena stále víc zuřily.
Jednoho lednového dne povídá Holena: "Chci si za pas dát kytičku fialek, jdi a na trhej mi je." "Ale sestřičko, kde teď v zimě, když je všude hromada sněhu, mám hledat fialky?" "Mně odmlouvat nebudeš," obořila se na ubohou Marušku Holena, "přines mi fialky, nebo tě zabiju."
A tak Maruška s pláčem vyrazila na cestu. Šla sněhem, tělo ji záblo, měla hlad a nikde žádné fialky neviděla. Najednou došla na louku, kde hořela vatra. Kolem vatry bylo dvanáct kamenů a na nich sedělo dvanáct mužů. Každý muž představoval jeden měsíc v roce. Na nejvyšším kameni v čele seděl Leden, který zrovna vládl.
"Dobrý den, dobří muži," oslovila je Maruška, "nemohla bych s u vás na chvilinku ohřát?" "Klidně se ohřej," souhlasil Leden, "jen nám pověz, co tu tak sama a v takové zimě děláš?" "Ale hledám fialky," odvětila Maruška. "Teď v zimě?" podivil se Leden. "Já vím, ale já je musím přinést, nebo mě setra Holena zabije."
V tu chvíli Leden pokynul Březnu, ten kývl, vatra se rozhořela a najednou všude kolem začal tát sníh, louka se zazelenala a na ní rostly fialky. "Rychle trhej a utíkej domů," popoháněli ji muži. Maruška poklekla, natrhala plnou náruč kvítí a utíkala zpět domů.
Macecha i Holena se divily, že úkol splnila. Dlouho ovšem spokojené nebyly. Za čas přišla Holena za Maruškou a povídá ji: "Dostala jsem chuť na jahody. Jdi do lesa a natrhej mi je. Ale to ti povídám, jestli se vrátíš bez jahod, zabiju tě."
A tak Maruška zase s pláčem šla. Všude, kam jen dohlédla, byl sníh. Byla jí zima a byla hladová. Najednou opět zahlédla světlo a došla na louku, kde hořela vatra a okolo ní sedělo dvanáct mužů, kteří představovali dvanáct měsíců.
"Dobrý den, dobří muži, mohu se na chvilku u vás ohřát?" Leden ji odpověděl: "Můžeš, ale co v takové zimě děláš v lese sama?" "Jdu sbírat jahody," odpověděla smutně Maruška. "Teď?" podivil se Leden. "Musím, nepřinesu-li domů jahody, sestra s macechou mě zabijí.\\'
Leden přistoupil k červnu něco mu pošeptal a podal mu žezlo. Vatra se rozhořela a Červen se ujal vlády. Všechno začalo nejdříve kvést a potom zrát. Najednou před Maruškou začaly růst velké jahody. Ta neváhala ani chvilku a začala je trhat. Poté poděkovala a běžela domů. Sestra Holena i macecha se divily, že tento úkol také splnila. Najedly se jahod a byly spokojené, ale tahle spokojenost jim dlouho nevydržela.
Pár dní nato povídá Holena Marušce: "Jdi do lesa a přines mi jablka." "Ale sestřičko, teď v zimě žádná jablka nerostou," snažila se Maruška přesvědčit sestru, ale nebylo jí to nic platné, a tak se s pláčem vydala na cestu.
Zase dlouho bloudila ve sněhu, hladová a zoufalá, až opět došla na louku, kde hořela vatra a okolo ní sedělo dvanáct mužů - 12 měsíčků.
Maruška se opět zeptala, zda se může ohřát a pověděla mužům o tom, proč musí domů přinést jablíčka. Těm se zželelo Marušky, a tak Leden pokynul Září, vatra se rozhořela a začalo všechno pučet, poté kvést, zrát, až byly vysoko na jabloni zralá a krásně červená jablíčka.
"Rychle si setřes jablíčka a utíkej domů," řekl jí Leden. Maruška tedy setřásla dvě jablíčka a hned utíkala.
Jablíčka byla dobrá, ale Holeně nestačila: "To jsi všechny jablka musela cestou sníst?" zlobila se na Marušku. "Ne, jen jsem musela rychle utíkat pryč,\\' bránila se Maruška nařčení, ale Holena jí nevěřila. Byla rozmlsaná jablíčky a rozhodla se zajít si pro ně sama, a tak se vypravila na cestu.
Dlouho se trmácela lesem, byla jí zima, až najednou vyšla na louku, kde uviděla vatru a kolem ní dvanáct mužů. Drze přistoupila k vatře a bez optání se začala hřát. Poté zase odešla. To měsíčky urazilo a Leden se chopil naplno své vlády. Nebe se zatáhlo a začalo hustě sněžit. Nebylo vidět na krok. Holena bloudila, mrzla a mrzla. Svaly ji slábly až klesla do sněhu.
"Kde je ta Holena, cpe se někde jablky a své matce nepřinese nic," uvažovala macecha. "Půjdu ji najít," rozhodla se a vypravila se na cestu, ale i ona zabloudila.
Maruška starostlivě vyhlížela macechu se sestrou první den, druhý den… Ale už je nikdy neviděla. Od té doby šťastně hospodaří v chaloupce a nikdo už jí neubližuje.

Vánoční omalovánky

7. prosince 2010 v 16:31 | Swinga |  Omalovánky
Sněhulák
kapr
stromeček
Zvonečky